NMB R172H1-051-D0760 fläkt
SKU:
R172H1-051-D0760
Fläkt Tubeaxial 48VDC Rund - 172,7 mm diameter Boll 473,0 CFM (13,24 m³/min) 4 trådar
Kontakta oss för bulkpris
$128,00
-
Standardleverans
Spårbar standardfrakt
6-12 dagar
-
DHL Courier-leverans
3-6 dagar
-
120 dagars garanti och pengarna tillbaka-garanti
Betalningsmetoder:
Beskrivning
| MPN: | R172H1-051-D0760 |
| Tillverkare: | NMB Technologies Corporation |
| Spänning - Nominell: | 48 VDC |
| Luftflöde: | 473,0 CFM (13,24m³/min) |
| Buller: | 73,0dB(A) |
| Effekt (watt): | 101 W |
| RPM: | 6500 VARV PER MINUT |
| Bredd: | 50,80 mm |
| Fläkttyp: | Röraxial |
| Serie: | R172 |
| Storlek / Dimension: | Rund - 172,7 mm dia |
| Statiskt tryck: | 3,190 i H2O (794,6 Pa) |
| Lagertyp: | Boll |
| Funktioner: | Automatisk omstart, PWM-styrning, hastighetssensor (tachometer) |
| Uppsägning: | 4 trådkablar |
| Ingressskydd: | – |
| Driftstemperatur: | -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C) |
| Godkännande organ: | – |
| Beskrivning: | FLÄKT AXIAL 172,7X50,8MM 48VDC |
| Detaljerad beskrivning: | Fläkt Tubeaxial 48VDC Rund - 172,7 mm diameter Boll 473,0 CFM (13,24 m³/min) 4 trådar |
| Nominell strömstyrka (ampere): | 2.10A |
| Spänningsintervall: | 43,2 ~ 52,8VDC |
| Material - Ram: | Aluminium |
| Material - Blad: | Plast |
| Livslängd @ Temp: | 70000 timmar @ 40°C |
Specifikation
Översikt
| Vikt | 1 kg |
|---|---|
| MPN | |
| Uppsägning | |
| Buller |
73,0dB(A) |
| Luftflöde | |
| Effekt (watt) | |
| Spänning - Nominell | |
| VARVTAL | |
| Tillverkare |
Kontakta oss
Kundrecensioner
Betygsatt 0 av 5
0 recensioner
Betygsatt 5 av 5
0
Betygsatt 4 av 5
0
Betygsatt 3 av 5
0
Betygsatt 2 av 5
0
Betygsatt 1 av 5
0
Bli först med att recensera "NMB R172H1-051-D0760 fan" Avbryt svar
Relaterade produkter
NMB 09225VE-24P-CT Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$19,87
SKU:
09225VE-24P-CT
Sofasco A12038V1HBT Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$21,65
SKU:
A12038V1HBT
Delta AFB0405VHA Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$6,42
SKU:
AFB0405VHA
EBMPAPST 3314NHH Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$43,09
SKU:
3314NHH
Delta BCB1012GJ-01 Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$18,78
SKU:
BCB1012GJ-01

Recensioner
Rensa filterDet finns inga recensioner ännu.