EBM-Papst DV4112/2NP-201 fan
SKU:
DV4112/2NP-201
Fan Tubeaxial 12VDC Square – 119mm L x 119mm H Ball 165.0 CFM (4.62m³/min) 4 Wire Leads
Kontakta oss för bulkpris
$97,00
-
Standardleverans
Spårbar standardfrakt
6-12 dagar
-
DHL Courier-leverans
3-6 dagar
-
120 dagars garanti och pengarna tillbaka-garanti
Betalningsmetoder:
Beskrivning
| MPN: | DV4112/2NP-201 |
| Buller: | 61,0dB(A) |
| Luftflöde: | 165,0 CFM (4,62 m³/min) |
| Effekt (watt): | 23 W |
| Spänning - Nominell: | 12 VDC |
| RPM: | 6000 VARV PER MINUT |
| Uppsägning: | 4 trådkablar |
| Tillverkare: | EBM-Papst |
| Storlek / Dimension: | Fyrkantig - 119 mm L x 119 mm H |
| Bredd: | 38,00 mm |
| Statiskt tryck: | 1,586 i H2O (395,0 Pa) |
| Lagertyp: | Boll |
| Fläkttyp: | Röraxial |
| Funktioner: | PWM-styrning, hastighetssensor (varvtal) |
| Ingressskydd: | – |
| Driftstemperatur: | -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C) |
| Godkännande organ: | CE, UL, VDE |
| Vikt: | 1 lb (453.6 g) |
| Serie: | DV4100 |
| Nominell strömstyrka (ampere): | 1.95A |
| Spänningsintervall: | 9 ~ 15VDC |
| Material - Ram: | Aluminium |
| Material - Blad: | Polyamid (PA), nylon, glasfiberarmerad |
| Livslängd @ Temp: | 70000 timmar @ 40°C |
| Detaljerad beskrivning: | Fan Tubeaxial 12VDC Square – 119mm L x 119mm H Ball 165.0 CFM (4.62m³/min) 4 Wire Leads |
Specifikation
Översikt
| Vikt | 1 kg |
|---|---|
| MPN | |
| Buller |
61,0dB(A) |
| Luftflöde | |
| Effekt (watt) | |
| Spänning - Nominell | |
| VARVTAL | |
| Tillverkare |
Kontakta oss
Kundrecensioner
Betygsatt 0 av 5
0 recensioner
Betygsatt 5 av 5
0
Betygsatt 4 av 5
0
Betygsatt 3 av 5
0
Betygsatt 2 av 5
0
Betygsatt 1 av 5
0
Bli först med att recensera "EBM-Papst DV4112/2NP-201 fan" Avbryt svar
Relaterade produkter
Sanyo 109P0812H704 fan
Betygsatt 0 av 5
In stock
$12,45
SKU:
109P0812H704
ETRI 125LG2282010 Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$64,78
SKU:
125LG2282010
IYPE A290-0241-T071 Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$53,51
SKU:
A290-0241-T071
Delta BCB1012GJ-01 Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$18,78
SKU:
BCB1012GJ-01
NMB BM4515-04W-B30 Fläkt
Betygsatt 0 av 5
In stock
$9,00
SKU:
BM4515-04W-B30

Recensioner
Rensa filterDet finns inga recensioner ännu.